REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022

Bu turun rezervasyon süresi geçmiştir.

01.12.2022 8 Gün 790.00€'dan itibaren Rezervasyon Talep Formu #1707096160

Tur Hakkında Bilgi Almak İstiyorum

REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022 REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI ARALIK 2022

 

2022 noel pazarları

2022 ren nehrinde noel pazarları

 

GÜN

LİMAN

VARIŞ

HAREKET

1.Gün 06 Aralık

Düsseldorf / Almanya

--

23.00

2.Gün 07 Aralık

Koblenz / Almanya

13.00

21.00

3.Gün 08 Aralık

Mannheim / Almanya

12.00

19.00

4.Gün 09 Aralık

Kehl/ Strasbourg /Fransa

10.00

23.59

5.Gün 10 Aralık

Speyer / Almanya

08.00

12.30

Mainz/ Almanya

18.00

-

6.Gün 11 Aralık

Mainz / Almanya

-

09.00

Rüdesheim /Almanya

10:30

13:00

Loreley- Romantik Ren Vadisi

14:30

 

Boppard / Almanya   

15:30

18:00

Bonn /Almanya

20.45

--

7.Gün 12 Aralık

Bonn /Almanya

--

12.00

Köln / Almanya

14.00

--

8.Gün 13 Aralık

Köln / Almanya

--

04.30

Düsseldorf / Almanya

08.30

-

*NEHİR TRAFİĞİNE GÖRE VARIŞ VE KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞEBİLİR.

FİYATLARIMIZ  € (EURO) CİNSİNDEN OLUP KİŞ

 

 

REN NEHRİ BOYUNCA NOEL PAZARLARI

Noel Pazarları denilince akla Almanya gelir. Son Yıllarda yerel yönetimlerin teşvikiyle sadece büyük kentler değil küçük kasabalar ve Ren nehri boyunca dizilmiş küçük yerleşim alanları Kasım ayı ortalarında bu sevimli pazarları kurmaya başlarlar ve 24 Aralık gününe kadar şenlik havasında pazarlar devam eder. Bazı büyük yerleşim alanların Noel pazarları Yılbaşına kadar devam eder. Biz bu programımızda Delüks Ms Bellejour Nehri boyunca dizilmiş en güzel pazarları en iyi fiyata misafirlerimize sunuyoruz. Değişik şehirlerde kalabalık ziyaretçi kitlelerinin içine karışmanın verdiği heyecanın yanında, farklı kültürleri ve toplumları en hareketli oldukları, insanların sevdiklerine vermek üzere hediyeler aldıkları günlerde görme fırsatını bulacak, çok hoş deneyimler yaşayacaksınız.

1.Gün İSTANBUL – DÜSELDORF/ ALMANYA                                                                    

06.00     İstanbul Atatürk Havalimanında Dış hatlar Cruisera standında buluşma

08.10     TK1523 sefer sayılı uçuş ile Duesseldorf’a hareket

10.35     Duesseldorf’a varış ve kısa bir şehir turu Gemiye varış. Hoş geldin Kokteyli ve Akşam Yemeği

Düsseldorf, sadece Almanya’nın değil, Avrupa’nın en gözde ticari başkenti olma özeliğinden dolayı birçok üst düzey yabancı üst düzey çalışan bu şehirde yaşamaktadır.  Tarihi ve mimari eserleri, zengin kültürü ve engin alışveriş dünyası, her daim ziyaretçileri cezp etmiştir. Gemimizin büyük ihtimal yanaştığı MeidenHafen (Medya Limanı), eski ve yeninin oluşturduğu harmoniden meydana gelir. Başta medya, iletişim, moda, mimarlık, sanat ve kültür firmaları olmak üzere, 300 kadar firma bu bölgede bulunur. Eski rıhtım duvarları ve tren yolları korunmuştur. MeidenHafen, Frank Gehry gibi dünyaca ünlü mimarlar tarafından inşa edilen görkemli mimarilere ev sahipliği yapar. 

Şehrin birçok yerde açılan Noel pazarları tekrar bir canlanmaya ve harekete neden olur. Şehrin merkezinde altı farklı yerde kurulan pazarlarda Noel için rengârenk süslenmiş olan 200’den fazla kulübe ziyaretçiler için tam bir kış masalı yaratır.

2.Gün KOBLENZ / ALMANYA                                                                                                        

Sabah erken saatlerinde, tam bir kavşak noktası olan ve Moselle ile Ren Nehrinin buluştuğu Koblenz’e varıyoruz.  Ekstra olan Koblenz şehir turumuzda (Extra Tur - 25 €) şehrin tarihi kesimlerini yürüyerek ziyaret ediyoruz. Otobüs alarak Braubach şehrine geçip ziyaret edilebilecek “Marksburg Kalesi” ne gidişi içeren ekstra tur kısmı seyahat esnasında alınacak kararla misafirlerin isteği olursa ek maliyet belirtilerek tura eklenecektir.(Kış mevsiminde bazı günler olabilir)  

3.Gün MANNHEIM / ALMANYA                                                                                                     Mannheim’a seyir.  400 bin kişinin yaşadığı bu Ren şehrinde, bir çok yabancı yaşamaktadır, 30 bin kişi ile Türkler en önde gelmektedir. Bu limanda ünlü Heidelberg kalesi ve şehrini ziyaret ekstra tur ile ziyaret ediyoruz 60€. Elvis Presli ve ünlü Tiyatrocumuz Haldun Dormen’in de bir dönem yaşadığı bu güzel şehri kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Otobüs ile limandan 30 dk sürmektedir. Noel döneminde renkli Heidelberg daha da renkli oluyor ve kış karanlığını renkleriyle aydınlatıyor.

 

4.Gün KELN- STRAZBOURG / FRANSA                                                                              

Keln, Almanya’nın Fransa sınırında bulunan çok güzel ve şirin bir kasaba. Tarihi eskilere dayanan bu küçük kasabada yürüyerek de kendiniz keşfedebilirsiniz.

Dileyen misafirlerimiz kahvaltıdan sonra Strasburg Şehir Turuna katılabilirler. (Extra tur - 75 EUR)  

Strazburg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kenti olup Alsas bölgesi ve Bas-Rhin bölgesinin

Başkentliğini yapar. Kuzey-doğu bölgesinin ekonomik merkezlerinden biri olan şehir aynı zamanda Avrupa

Konseyi ve Avrupa Parlamentosu'nu barındırır. Cenevre ve New York'la birlikte ülke başkentliği yapmadan

Uluslararası bir organizasyon merkezi barındıran az sayıda kentten biridir. Şehir, 1988'de UNESCO

Tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir.

Strazburg aynı zamanda büyük bir öğrenci kentidir. Üniversiteleri uluslararası platformda tanınmış olup öğrencilerinin 20% si yabancıdır.  Şehir "Avrupa'nın Başkenti" unvanını taşır.

Gala yemeğimizi Strasburg’da alıyoruz.

Noel döneminin en büyük Pazarlarında Strasburg’da kurulmaktadır. Bu pazarlar on binlerce turisti kendisine çekmektedir.  Noel pazarları dönemini kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

 

5.Gün SYPER /MAINZ / ALMANYA                                                                                   

Eski bir Kelt yerleşmesi olan Speyer, Roma döneminde ve Ortaçağ’da önemli bir ticaret merkezi olmuştur. Günümüzde de önemli bir sanayi merkezi olan bu küçük şehirde önemli miktarda yapı bulunmakta ve bu şehri daha yakında tanımak isteyen misafirler şehir yürüyüş turuna katılabilirler (Ekstra Tur – 25 EUR). 

Öğle yemeğimiz ile birlikte Speyer’den ayrılıp Mainz’a seyir. Ren Nehri kıyısında yer alan Mainz, Rheinland-Pfalz eyaletinin başkenti ve eyaletteki en büyük kenttir. Alman Federal Cumhuriyeti'nin önde gelen eğlence ve kültür merkezlerinden olan Mainz, Karnavalın sayılı kalelerinden bir tanesidir.  Şehir turu yürüyüş turudur (Extra tur – 25 EUR)

 

6.Gün MAINZ, RUDESHEIM - BOPPARD, BONN / ALMANYA                                                     

Sabah erken saatlerinde Mainz ’den ayrılıp öğle saatlerine doğru, Boppard’a varıyoruz. Boppard Ren nehrinin kıvrıldığı önemli bir nokta da yer almaktadır. Bulunduğu konum itibariyle her daim tarihte önemli bir kasaba olmuştur. 16 bin kişi yaşamakta ve ilginç ren mimarisi mevcut. Burada serbest kısa bir yürüyüş turu yapılacaktır.

Rüdesheim:

 Rudesheim’ a varış.  Ekstra turumuzda (Extra tur - €) Şarap bölgesinin merkezi olan Rudesheim (kış aylarında tren çalışmaz) Müzik müzesi ziyareti yapılacaktır. Sonrasında, gemiye geri dönüp akşam yemeğimizi alacağız. Dileyen misafirlerimizle tur esnasında da gördüğümüz küçük restoranlarındaki orkestraları ile ünlü “Drosselgasse” doğru yürüyüp, orda eğlenmeye devam edip kasabanın güzel Reisling şaraplarını ve/veya dileyenler ünlü Brandili kahveleri “Rudesheim Coffee” içebilirler.

 

Federal Almanya’nın eski başkenti Bonn, Ren nehrinin her iki yakasında yer almaktadır. Bu orta ölçekli Alman şehri ziyaretçilerine her türlü seçeneklerini sunmaktadır. Meydanlarındaki sanat eserleri, müzeleri ve Beethoven Evi(Beethoven-Haus) ziyaretçilerini beklemekte ve kendine has mimari özeliklerine sahip belediye binası, Poppelsdorf Caddesi, Bonn Üniversitesi Bahçesi görülmesi gereken cazibe merkezlerinden sadece bazıları. Noel döneminde kurulan pazarlar Bonn şehrine ayrı bir hava katmaktadır.

 

7.Gün BONN, KÖLN / ALMANYA                                                                                      

Köln’ e varmadan önce gemide öğle yemeği alıyoruz. Katedral kadar güzel bir yürüyüş turu ile serbest zamanımız olacak. Köln’ün, Gotik tarzdaki Katedrali dünya çapında ün salmıştır. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Ayrıca demir ve havayolu ulaşım ağının da kesişme noktasıdır. Ren Nehri, kentin tam ortasından geçmektedir. Nehrin her iki yakası sekiz köprüyle bağlanmıştır, bunlardan ikisi demiryolu köprüsüdür.

Köln Noel pazarları belki de Avrupa’nın en canlı en güzel pazarlarıdır. Bir kış masalı yaşamak için Köln Noel pazarları en güzel cazibe alanlarıdır. Almanya’nın en eski şehirlerinden olan, kolonyası ile meşhur Köln’de Noel öncesi bir ay boyunca kurulan rengârenk, ışıl ışıl pazarları gezmenin keyfini yaşayacaksınız. Noel pazarlarının en bilineni, şehrin sembolü olan gotik tarzındaki muhteşem Katedrali’n hemen önündeki meydanda kurulandır.

 

8.Gün KÖLN, DÜSELDORF  / ALMANYA                                                                                                     

18.35     TK 1528 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket 22.50 İstanbul’a varış

 

 

Tur Ücretine Dahil Olan Servislerimiz                                                                                                                     

 • M/S Bellejour Gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama
 • Program dâhilinde tüm transferler
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 70 yaşa kadar sınırlı 70 yaş ve üzeri için 25 EUR sür prim uygulanır. (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. (Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır. (Seyahat Güvence Paketi ERGO Sigorta A.Ş.)
 • THY ile gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • Gemideki sabah kahvaltısı (açık büfe) Yemeklerde alınan çay ve kahveler, kahvaltıda alınan su
 • Öğle ve akşam yemekleri (set menü)
 • Gemideki tüm eğlence ve aktiviteler
 • Cruisera Türkçe Rehberlik hizmeti - Grup oluşması halinde (Otobüslü turlarda En az 20 kişi)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
 • Liman vergileri, hava limanı vergileri ve gemi personel bahşişleri (380  €)
 • Hoş geldin kokteyli ve kaptan yemeği

 

Tur Ücretine Dâhil Olmayan Servislerimiz                                                                                                                 

 • M/S Alemannia Gemisinde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler.
 • Kişisel harcamalar (Kuru temizleme, telefon v.s)
 • Programda ekstra olarak belirtilmiş turlar
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL.
 • Turumuzun ilk günü kahvaltı ve öğle yemeği
 • Turumuzun son günü öğle ve akşam yemeği
 • Schengen vize ücreti 130 Euro

 

Önemli Notlar:

Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport ve gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.

 • Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılımı baz alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımında küçük olduğu zaman Ekstra Turlar geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra Turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir.
 • Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden 30 günü öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.
 • Uçak bileti pasaporttaki isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanından sorumluluk tamamen müşteriye aittir.
 • Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Kişi başı bagaj ağırlığı en fazla 20 kg.
 • Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programları/ekstra turların saatleri değişebilir.
 • Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir. Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.
 • Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.
 • Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
 • Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlarda sigara içmek kesinlikle yasaktır!
 • Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.

 

İPTAL ŞARTLARI

 • Münferit Rezervasyon İptal Şartları; 100 – 80 gün arasında, alınan tüm ücret iade edilir. 80 gün ve sonrası için gemi şirketi tarafından uygulanan cezai işlemler; 80 – 50 gün arası toplam ücretin % 20’si, 49 – 30 gün arası toplam ücretin % 50’si, 29 – 15 gün arası toplam tutarın % 70’i, 14 – 0 gün arası toplam tutar yanar.
 • Grup Rezervasyonu İptal Şartları; grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.

 

Bilgilerinize sunar güzel ve iyi bir seyahat geçirmenizi dileriz…

CRUISERA

 

.. Cruisera ile Dünya'nın en güzel nehirlerini keşfedin ..

Nehir turları ile seyahat etmenin diğer seyahatlere nazaran birçok avantajı vardır. Tüm kabinleri geniş pencereli olan nehir gemileri ile doğaya seyir keyfini çıkarıyorsunuz. Gezi boyunca kara her zaman sizinle seyahat ediyor. Yolculuğunuzda küçük köyleri, köy çayırları, tarlaları, envai çeşit ağaçları, bitki türleri ve kara ile ulaşılamayan doğal güzellikleri, yükseklerde kurulu kale ve şatoları yakından görüyorsunuz ve bu sayede seyahatiniz boyunca doğa ile içiçe oluyorsunuz. Genelde nehir gemileri küçük olduğundan Paris, Viyana, Köln, Budapeşte, Amsterdam, Belgrad, Moskova gibi yerlerde şehir içlerine kadar girebiliyor. Her şeyden önce deniz tutması olasılığı son derece düşüktür.